З 23 по 25 жовтня у Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться прем’єра фільму «Акваторія» (перша стрічка з проєкту «Погляд сонця») Анатолія Ганкевича!

«Акваторія» – перший фільм українського митця Анатолія Ганкевича з його нової кінотрилогії «Погляд сонця» – буде презентований у Києві, у Центрі сучасного мистецтва М17. Прем’єра стрічки відбудеться в межах виставкового проєкту з аналогічною назвою – «Погляд сонця».

Головний герой фільму «Акваторія» – Шар-дискобол із 90-х як символ андеграундного клубного руху і водночас візуальний двійник Сонця. Полишивши свій п’єдестал біля входу на пляж Ланжерон, Шар вирушає у подорож. На шляху він вбирає у свої дзеркальця відбиття усіх зустрічних персонажів, об’єднуючи їх у єдину «квантову історію».

Стрічки з трилогії – це три часи і три стихії: минуле/вода, теперішнє/вогонь, майбутнє/вітер. Як каже Анатолій Ганкевич, вода, що стала лейтмотивом «Акваторії», підштовхнула до створення довершеного за формою образу, аби справити глибоке, пронизливе враження на глядача. Втіленням цього образу – «Акви» – в картині стала чемпіонка світу з бодибілдингу – Катя Грима. І саме цей епізод був взятий за візуальний пролог до всього виставкового проєкту «Погляд сонця» в М17.

За словами художника Анатолія Ганкевича: «Сонце переслідує поглядом, наче прожектором з відблисків, будь-кого, хто йде берегом. Як святий лик з ікони, який ніби прикутий своїм поглядом до спостерігача. Сонячна доріжка – це погляд сонця. Сонця, як Божественної особистості, яка дивиться одразу на все: на море, на землю і на мене. І я, як і всі люди на землі, всього лише віддзеркалення, маленький рефлекс, відблиск на воді. Стрічка розколює свідомість, звертає фокус на внутрішнє. Зрештою твоє підсвідоме розсипається на тисячі частинок, залишається мозаїкою на хвилях відблисками у кожній сцені. Показуючи те, що заховане глибоко всередині, художник, як фокусник, маніпулює глядачем. І ця маніпуляція покликана спричинити певний інсайт у глядача».

«Говорити про «Акваторію» Анатолія Ганкевича – це ніби намагатися переповісти сон, тріп або стан нової закоханості, коли світ оживає, і, здається, починає промовляти знаками, натяками на те, що реальність – це щось іще, та маніфестами несамовитої краси буття», — говорить Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17

Арткритикиня Аліса Ложкіна так прокоментувала роботу митця: «Фільм вводить у своєрідний стан трансу, ефект якого збуджує уяву та створює всі умови, в яких у глядача мимоволі народжується своя історія, заснована на особистому досвіді. Знайти свою історію запрошуємо у стінах ЦСМ М17».

Окрім того, в залах Центру відбудеться виставка робіт автора, співзвучних кінострічці. Серед них серія фоторобіт, а також нові живописні твори «Аква», «Автопортрет з дискоболом», триптих «Акваторія».

23 жовтня о 19:00 відбудеться перегляд фільму «Акваторія» за участі художника та режисера Анатолія Ганкевича. Після перегляду автор відповість на питання глядачів.

Через обмеження, пов’язані з пандемією Covid-19, вхід на подію – за попередньою реєстрацією.

Комментарии