«Солодке, дурне, невилизане», — саме так гурт описує своє звучання гурт Дао Парк, який нещодавно презентував свій дебютний лонгплей «Подорож». І у рубриці «Відкриття» ми розпитали вокалістку гурту Уляну Голіней, як «народився» колектив, який трек  варто слухати, щоб зрозуміти звучання гурту, та які подорожі надихають.

SI: Як зібрався гурт Дао Парк?

Уляна: Група Дао Парк — це весела тусовка людей, які мають схожі музичні вподобання. На фоні цього ми й зібрались. У 2015 році я познайомилась в одній зі львівських кав’ярень, відомій своїми джазовими джемами (легендарна «Дзиґа»), із піаністом Родіоном Івановим. Я тоді якраз випустила свій перший міні-альбом із своїм тодішнім львівським проектом Glory Box і дала його послухати Родіону. Йому сподобалось, і він запросив мене в Київ заспівати його авторські пісні у рамках концерту Jazz Kolo, джазового майданчика, організацією якого вже багато років займається Ігор Закус.

Тут я одразу познайомилась майже з усім «соком» української джазової сцени, з купою колег — Лаура Марті, Оля Чернишова (О), Влад Каращук (Laud), Іванка Червінська, Оля Лукачова… і, до речі, Вєра Брєжнєва. Це просто супер мила людина. Вона була запрошена також в якості артиста і друга Родіона (він багато років був клавішником у Віа Грі, а також Green_Grey). Тоді, пам’ятаю, вона допомогла мені прибокати мої закулісні перживання перед першим виходом на велику київську сцену. Для мене цей період і є початком Дао.

Тоді ж разом із Родіоном на сцені Jazz Kolo ми зіграли вперше пісню «Тримай мене», хоч і в зовсім іншому звучанні. Вже згодом вона стала однією з наших найвпізнаваніших пісень. У 2017 ми зібрались на студії, разом з іншими учасниками Дао Парк. Усі вони з Родіоном перетиналися у джазових колах Києва та у інших проектах (Bitlo, Dogma Trio). Ми зібрались в одне ціле якимось природнім шляхом, без усіляких пошуків чи кастингів. Отже, тоді у 2017 ми записали перші 4 треки і випустили однойменний ЕР «Дао Парк».

Дао Парк

SI: Звідки з’явилася назва гурту?

Уляна: Я вже точно не пам’ятаю, як знайшлась назва, просто у вирі слів і фраз з’явилась саме вона. Не хочу багато мудрувати про те, що таке Дао, бо це ціла філософія, але нашому слухачеві одразу по назві стає зрозуміло, що музика теж буде непростою, а іноді й дуже хитромудрою (Сміється). Дао — це шлях, але не шлях воїна, коли ти метушишся, несешся на шаленій швидкості у пошуках чогось бажаного. Дао — це коли ти вмієш приймати події, зміни, речі навколо себе, які і складають цей шлях. Ти наче у ролі спостерігача-філософа, який з розумом (але ніколи не однозначно) усвідомлює своє життя і всі радощі чи труднощі на його шляху.

SI: Скільки учасників зараз у складі колективу?

Уляна: Зараз у складі гурту 6 людей: Уляна Голіней – вокал, Родіон Іванов – клавішні, Роман Гуменюк – барабани, Микола Зінченко – гітара, Єгор Гавриленко – бас-гітара, Сергій Сидоренко – труба.

Дао Парк

SI: Як виникла концепція альбому «Подорож»?

Уляна: Концепція виникла природньо у ході записання нових треків. Назву альбому запропонував Родіон, написавши однойменну пісню «Подорож», яка є завершальною у треклисті нашого альбому. Знову ж таки, тема пов’язана з концептом Дао про те, що життя — це шлях, це «Подорож». Ми з Дао Парк знову опинились на новому етапі нашого музичного життя, просто приймаючи «виклики» часу і подій навколо нас. Пісні усі досить різні, і навіть всередині альбому можна помітити «подорож» від одного стилю, вже  знайомого нашим слухачам з попередніх ЕР до нових жанрових експериментів.

SI: Скілько часу пішло на роботу над альбомом?

Уляна: Альбом в силу різних обставин створювався 2 роки. Спочатку після випуску ЕР «Не згорає», не було цілі  випустити альбом як такої. Ми просто писали нові пісні, а коли вже їх назбиралось на ще один ЕР, вирішили докласти зусиль і «добити» цілий альбом. Треки як «Дещо коли», «Для друга», «Юз», «Так чи ні» були створені якраз раніше, а от «Радіомісто», «Ей мен», «Пірнай» «доукомплектували» платівку в останні кілька місяців перед релізом. Також на фоні створення альбому я перебралась зі Львова до Києва, і це також стало затримкою у випуску нового матеріалу.

SI: Як взагалі відбувається творчий процес у колективі? Хто працює над текстами, а хто над музичною частиною?

Уляна: Творчим ядром гурту є я і Родіон Іванов. Ми в тандемі створюємо наші пісні. Музика Дао писалась десь у інтернет-просторі між Києвом і Львовом. Перші два ЕР створювались у режимі онлайн, через месенджери і телефонні дзвінки. Я присилала чорнові наспіви записані на диктофон, Родіон їх «дешифровував» і робив аранжування. Зараз, хоч я у Києві, традиція зберігається, але іноді збираємось у когось вдома і обдумуємо ідеї разом. Тексти пишу я, але є два треки в історії Дао написані повністю Родіоном, це «Тримай мене» і «Подорож». Інші учасники гурту переважно вже працюють з готовою канвою пісні, але мають творчу свободу у написанні своїх партій, звісно, у напрямку заданого вектора, тому вони є невід’ємною частиною того, що Дао звучить саме як Дао.

SI: Як ви вважаєте, чи виросли ви як музиканти з моменту выходу дебютного EP?

Уляна: Цікава історія у тому, що Родіон Іванов — це досвідчений музикант, який вже має за плечима декілька авторських альбомів, досвід гри в різних проектах. Дао є для нього віддушиною, коли можна розслабитись музично, скинувши весь пафос статусу крутого джазового піаніста і робити те, що хочеться. А для мене Дао — це шлях. Я вчусь, і таким чином, я відчуваю ріст: у написанні текстів, у влучнішому вираженні думок, у написанні цікавіших мелодій. У альбомі «Подорож» навіть є пісня, якою я особливо пишаюся – «Ей мен». Вона була повністю заранжована мною. Тому, звісно, я бачу ріст, а це означає, що далі — тільки краще! Ми скурпульозніше підходимо до написання пісень, запису своїх партій, до зведення та мастерингу, ми відчуваємо ріст своєї аудиторії. Це, з одного боку, надихає, а з іншого, «вмикає» відповідальність за те, що ти випускаєш.

SI: Як ви могли б описати своє звучання у 3-х словах?

Уляна: Солодке, дурне, невилизане.

Дао Парк

SI: Ваш альбом – це алегорія на життя як подорож. А що стосується справжніх подорожей: які з них виявились для вас найбільш надихаючими?

Уляна: Я люблю подорожувати, але найбільше мене вражають і приваблюють місця, де можна усамітнитись «на краю світу», де відкриваються нереальної краси панорами, відсутні звуки цивілізації й інші люди. В таких місцях просто перехоплює подих, і у принципі немає ніяких звичних для міського життя думок і відчуття метушні. Минулого року я так себе почувала на вершині гори Олімп у Греції. Взагалі я дуже люблю довгі піші прогулянки нашими горами. Якось навіть ходила у зимовий похід по засніжених хребтах Карпат.

З дитинства я ходила в гори і можу спокійно пару тижнів жити у наметі, засинати під зоряним небом, довго кудись іти дикими стежками. Для мене все одразу набуває якогось містичного значення, і починається якийсь внутрішній діалог із собою на фоні матінки природи. Цього року через закриті кордони та карантин ми з чоловіком та нашим псом придумали вибратись з наметом на безлюдний острів – на півдні України катером від Скадовська можна потрапити на острів Джарилгач. Це нереальне місце з краєвидами, як у мультику «Король Лев». Окрім нас там були олені, зайці, лисиці, дикі кабани та єноти, а ще прекрасне Чорне море. Але паралельно з любов’ю до усамітнення я дуже мрію потрапити у Нью Йорк. Це мала бути поїздка на цьогорічний мій день народження, але поки що ситуація вимагає зачекати, і подорожую я туди поки що у своїх снах.

Родіон: Я в свое время много гастролировал. Побывал в разных местах, и каждое из них добавляло новый опыт и настроения, которые остаются навсегда и всплывают из подсознания в нужные моменты.

SI: Який один свій трек ви порекомендуєте послухати, щоб людина зрозуміла, хто такі Дао Парк?

Уляна: Послухайте пісню з нашого першого ЕР Дао Парк — «Дороги». Це, як каже Єгор (басист), наш невмерущий бенгер. Тут і соул-мелодика, і трошки речитативу, і наші улюблені непопсові гармонії, і філософська лірика. З року в рік ми граємо цей трек, і звучить він «як влитий». Це щось дуже наше і дуже тру.

SI: Яких світових артистів або гурти ви можете назвати своїми музичними орієнтирами?

Уляна: Ми усі слухаємо багато хіп-хопу, фанку, соулу, джазу, нео-соулу – Jamiroquai, Q Tip, Robert Glasper, Miles Davis, Chick Corea, Herbie Hancock, The Internet, Thundercat, Hiatus Kaiyote, Childish Gambino, Anderson Paak., Amy Winehouse, Kimbra, Jill Scott, Unmortal Orchestra.

Комментарии