Як звучала українська електронна музика 2019-го? Зібрали найкращі треки року, що так і просяться у плейлисти.

Grisly Faye — FABLES

Останні кілька років лідерка Grisly Faye Марго Кулічова у буквальному та переносному сенсах не сидить на місці. Вона долучилася до програми OneBeat, де упродовж місяця творила разом із музикантами з усього світу у різних містах США, турила за кордоном та випустила міні-альбом із саундтреком до документальної стрічки Надії Парфан. Нарешті ми дочекалися її чуттєвої та заворожуючої композиції «FABLES».

Semmar — Аперкот

Несподіване повернення — Semmar змінили склад (у колективі тепер тільки двоє учасників) та порушили дворічну мовчанку свіжим треком «Аперкот». Вони, як і завше, грають інтелігентну інді-електроніку, проте тепер вона стала більш витонченою та ніжною.

Alloise — Knives

Ще одне гучне повернення. Новою музикою потішила Alloise. За словами співачки увесь цей час вона шукала власний музичний шлях. Процес пошуку та переродження музикантка зафільмувала у проникливій пісні «Knives», до запису якої долучився один з найкращих українських гітаристів Олег Аджикаєв.

Zbaraski — Cofein

Повнофоматник львів’янина Zbaraski «Бо я так хочу» вийшов украй атмосферним, легким та тягучим. Слухаючи треки з нього, підсідаєш на цю музику, немов сам музикант на кофеїн в однойменній пісні. Цікаво й те, що всі тексти платівки — не заздалегідь написані рядки, а фрістайл.

ZAVOLOKA — Freedom Of Exclusion/Свобода відчуження

Експериментаторка Катерина Заволока, вона ж ZAVOLOKA, 2019-го видала EP «Собор», де за її словами поєднала минуле й сьогодення, історію та час, серця і розум. Попри те, що назва плити є назвою однойменного треку, ми радимо звернути увагу на пісню «Freedom Of Exclusion/Свобода відчуження», в якій одночасно відчуваються гостра напруга та радість від звільнення.

Koloah — Ніч перша (Julinoza)

За ім’ям Koloah ховається електронний діджей та продюсер Дмитро Авксентьєв, що 2019-го випустив четверту платівку Salon Imaginalis. Сам музикант назвав її «великою збіркою за багато років».

У цій нуарній роботі до запису долучилася самобутня українська співачка Julinoza. Її вокал можна почути у трьох треках, один з яких — «Ніч перша».

Monotonne — Northern Lights

Дебютник, що записувався 2 роки та між містами, — дует Monotonne цьогоріч потішили першим повноформатником. Окрім композитора Юрія Буличова та вокалістки Лізи Колот, у записі плити взяв участь і джазовий трубач Яків Цвєтінський. Його партії можна почути у композиції «Northern Lights».

Cape Cod feat Jamala — Крок

Співачка з неймовірним вокалом, яка не боїться експериментувати, та електронник, що відомий співпрацею з всесвітньо відомими вокалістами. Рано чи пізно вони мали зустрітися у студії, аби створити такий крутий трек. Він, звісно, про кохання.

Monoconda — Pictures of You

2019-го Олександр Філоненко нарешті випустив дебютну платівку свого проєкту Monoconda, над якою працював упродовж двох років. Цікаво, що всі композиції були записані наживо. Саме тому кожна дивує та вражає неочікуваністю й різнобарвністю. До таких належить і пісня «Pictures of You».

Комментарии