Як показало дослідження Національного Демократичного Інституту (НДІ), 77% українців та українок вважають рівність важливою. Чоловіки і жінки в Україні в рівній мірі прагнуть змін щодо традиційних жіночих та чоловічих ролей і бачать суттєву відмінність між поточною та бажаною ситуаціями. У червні цього року НДІ розпочав громадсько-просвітницьку кампанію «Почути одне одного», першим етапом якої стало створення однойменного сайту. Тоді ж до проєкту долучилися відомі українські автори та авторки, висловивши свою позицію в есеях про рівність.

Наразі стартує друга хвиля кампанії, яка має на меті розповісти про руйнівну роль ґендерних стереотипів голосом тих, до кого прислухається молодь. Співачка Alina Pash і репер Фріл підтримали меседж «Почути одне одного» й інтерпретували його у власній пісні, що демонструє абсурдність ґендерних стереотипів у нашому житті.

«Ґендерні стереотипи — напевно, найбільш розповсюджені у світі. – розповідає Фріл.  Велика частина суспільства вважає, що «справжній чоловік» має приносити гроші в сім’ю, купити квартиру, дачу і авто, а «справжня жінка» — має виховувати дітей, сидіти вдома і робити те, що скаже чоловік. Хто встановив ці обмеження? Хто понавішував ці ярлики? У 2019-му році думати так — просто тупо. Людина має бути щасливою і займатися тим, чим їй справді хочеться займатись і не давати керувати своїм життям іншим.

Я дуже радий долучитися до проєкту, який допомагає людям замислитись над цими стереотипами і спробувати подивитись на світ широко відкритими очима. Слухайте одне одного!»

«Мені початково сподобався проєкт, – продовжує Аліна, – бо він спрямований на те, щоб вирівняти ситуацію та поставити акцент на дуже актуальній для України темі. У нас суперкласні та сильні жінки, у нас прекрасні чоловіки, і про це просто треба розказувати − правильною мовою і з правильним посилом. Власне це ми і спробували зробити».

«Почути одне одного» — це про взаємоповагу та відмову від нав’язаних ролей, про можливість бути собою і давати іншим таку ж свободу. Ми як суспільство швидко трансформуємось і більше не сприймаємо стереотипні уявлення про жінок та чоловіків. Я пишаюсь тим, що для більшості українців рівність між чоловіками та жінками важлива. Про це говорять наші дослідження, і це свідчення того, що Україна — сучасна прогресивна країна. Важливо, щоб на цей запит суспільство отримало відповідь — в політиці, перш за все, адже політичні рішення впливають на всі сфери життя і мають прийматися в рівній мірі  жінками і чоловіками” — прокоментувала Олена Єна, директорка програми “Жінки-Лідерки” Національного Демократичного Інституту.

На підтримку кампанії «Почути одне одного» за мотивами пісні було знято соціальну рекламу, що закликає до рівності в політиці.

Комментарии