11 червня в Києві та 15 червня у Харкові за підтримки Українського культурного фонду  відбудеться презентація національної знакової події VR Forum & Art Festival.

VR Forum & Art Festival – мистецький та освітній фестиваль, спрямований на розвиток  взаємодії мистецтва і нових технологій. Головна ідея – віднайти нові форми та методи творчого висловлювання за допомогою VR/AR-інструментів і сприяти розвитку культури в суспільстві та якісним змінам у ньому.

Проект задуманий як щорічна подія, що відбуватиметься в різних містах країни. Кожного року фестиваль працюватиме з певною важливою для українського суспільства темою в кількох секторах мистецтва та культури.

Цьогоріч завдяки мистецтву та VR-технологіям ми пропонуємо нові експериментальні рішення містам України у сфері Public Art. Уже цієї осені 10 художників з усієї України створять об’єкти для площ, скверів, публічних просторів Києва та Харкова. Разом з урбаністами, архітекторами, громадою, девелоперами буде знайдено нестандартні рішення, що змінять навколишнє середовище на краще.

11 червня в Києві у Центрі сучасного мистецтва  М17 в рамках презентації проекту відбудуться: 

лекція кураторки всесвітньовідомого скульптурного парку Мюнстера Маріанни Вагнер

презентація від Українського культурного фонду

буде оголошено open call для художників для участі в зазначеному національному проекті

За результатами open call буде відібрано учасників творчих лабораторій і хакатонів, чиї твори прикрасять публічні простори в Києві та Харкові. У вересні 2019 року буде презентовано дві експозиції сучасної скульптури в Києві та Харкові, а в період відкриття на Київ та Харків очікують два масштабні триденні фестивалі з презентаціями світових кейсів VR та AR у мистецтві, ворк-шопами і лекціями у сфері Public Art та нових рішень у мистецтві.

«Сьогодні мистецтво зазнає трансформації, синтезується з можливостями науки і техніки, продукує нові сенси та форми. Наступним поколінням потрібні нові простори для самовираження й нові інструменти», – зазначає кураторка проекту Катерина Рай.

Докладніше про формат участі та сам проект ви зможете дізнатися на заході 11 червня.

Комментарии