Один вечір — і 4 балета від 5 провідних хореографів сучасності. 13 квітня в МЦКМ «Жовтневий» виступить трупа Нідерландського Танцювального Театру — NDT 2

«Трупа NDT 2 — це окремий феномен в світі хореографії», — за думкою оглядача THE INDEPENDENT.

«Кожен раз, коли трупа завмирають виходить на сцену, всі завмирають в безмовному захопленні перед танцюристами, які можуть впоратися з будь-яким завданням, поставленим їм видатними хореографами», — The Herald.

«Якщо цього року ви можете подивитися лише один спектакль — обирайте NDT, не помилитесь», — The New York Times.

NDT 2

Історія Нідерландського танцювального театру (NDT) розпочалася в середині минулого століття, і за 59 років його учасники перетворили театр в національний здобуток країни. NDT базується в місті Гаага, та щороку гастролює світом, представляючи свої постановки в Європі, Азії, США та Австралії. Щорічно спектаклі театру відвідують понад 115 000 глядачів.

Сьогодні репертуар театру — це понад 600 постановок від таких зіркових балетмейстерів, як Іржі Кіліан, Ханс ван Манен, Соль Леон, Пол Лайтфут, Крістал Пайт, Едвард Клюг, Олександр Екман і Марко Геке. Саме вони та десятки видатних запрошених хореографів зуміли створити унікальний симбіоз хореографії, візуальних мистецтв, музики, світла і декорацій.

NDT 2 — молода трупа Netherlands Dans Theater, в складі якої молоді танцівники, представляючи постановки кращих світових хореографів, можуть розкрити свій потенціал. Балансуючи на межі танцювальних жанрів, учасники NDT 2 щорічно створюють нові напрямки у розвитку хореографічного мистецтва.

NDT 2

Не зважаючи на розписаний на три роки вперед графік, в рамках світового туру в 2019 NDT 2 вперше побачить і Україна, на сцені МЦКМ «Жовтневий» будуть показані постановки від найкращих хореографів сучасності:

Марко Геке

Поява німецького хореографа Марко Геке сприймається як одне з найгучніших танцювальних відкриттів XXI століття. За десять років роботи хореографом в Штутгартському балеті та балеті Скапіні в Роттердамі, Геке створив 45 постановок. У 2015 році був номінований на датську танцювальну премію Zwaan за «Найбільш вражаючу хореографію» для NDT 1. У той же час його робота Midnight Raga для NDT 2 принесла йому Zwaan в категорії «Найбільш вражаючий танцювальний продакшн». Постановка, яку він незабаром представить українській аудиторії — Wir sagen uns Dunkles — в 2018-му була відзначена міжнародним танцювальним фестивалем Benois de la danse. Музика — Placebo, Шнітке, Шуберта.

Ханс ван Манен

Легендарний нідерландський хореограф, на рахунку якого 120 балетів. 60 з них — для Нідерландського танцювального театру. Успіх балетмейстера відзначено десятками нагород, серед яких і премія «Еразм» за внесок у розвиток європейської культури. До 35-річчя кар’єри Ханса Ван Манена королева Нідерландів вручила йому лицарський орден Оранских-Нассау, а до його 75-річчя йому було присвоєно звання командора Ордена Нідерландського лева. Українській публіці він представить балет Simple Things.

Едвард Клюг

Румунський хореограф і керівник Національного театру Словенії, Марібор, який давно припав до душі світовій публіці своїми знаменитим творами Radio and Juliet і Quatro на музику Radiohead і Мілко Лазара. Але на цей раз в Україні хореограф презентує свою нову постановку Mutual comfort, яка стала справжнім проривом в рамках співпраці Едварда з NDT 2.

Сіль Леон та Пол Лайтфут

Танцівниця з Іспанії та її партнер — британець Пол Лайтфут пройшли багаторічну історію в NDT.  Разом вони отримали нагороди танцювальних фестивалів Benois de la Danse і відзнаки The Herald`s Archangel. Хореографічний і сімейний дует створив близько 50 творів, а NDT за час їх роботи отримав звання одного з найбільш креативних і самобутніх танцювальних театрів у світі.

Уже в 2020-м, під кінець 60 сезону, Пол і Соль планують залишити свій пост в NDT, тому весною 2019-го українські глядачі стануть свідками не тільки видовищної вистави Signing Off, але і кінця цілої епохи в світі сучасної хореографії.

Нідерландський танцювальный театр  — NDT-2

МЦКМ «Жовтневий»

13 квітня, 2019

Квитки

Сторінка події у Facebook

Комментарии