The Naked Room відкриває персональну  виставку Люсі Іванової, однієї з найамбітніших та найцікавіших сучасних українських художниць.

Люся Іванова навчалася у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, яка відома своїм консервативним підходом до мистецтва. Художниця залишилася прихильницею традиційної форми картини олією на полотні, проте вийшла далеко за рамки академічних засад й залучила живопис до сучасного пост-медійного естетичного досвіду. А її твори означені мерехтінням побутового, уявного й діґітального.

Виставка Люсі Іванової

«Мистецтвознавцям заборонено вживати слово «красиво» у професійних коментарях до художніх робіт. Однак для практики Люсі Іванової варто зробити виняток. Це дуже красивий живопис, якщо під красою ми розуміємо видимі параметри речей, які оприявнюють їхній внутрішній, не доступний оку стан. Предмет свого інтересу в мистецтві сама Люся визначає нахабно просто — це реальність та її матеріальні ознаки й межі. Межі власної повсякденної реальності вона окреслює через зображення простих об’єктів, ситуацій, підглянутих епізодів міського життя, інтер’єру квартири та майстерні. Ці буденні дрібниці розчиняються у її напівфігуративних полотнах та постають привабливо-втаємниченими.

Виникає спокуса класифікувати картини Люсі за класичними ознаками пейзажу, портрету та натюрморту. Дійсно, деякі сюжети видаються оманливо очевидними. Ось корови на луці. Ось оголена натура. Ось фікус. Але хвіст русалки та леопард біля бузкового водопою підказують, що треба зазирнути трохи далі. А далі — домашній фікус у горщику затьмарює безлику людську постать і сам починає позувати для портрету. Збільшений до фантасмагоричних розмірів, цей фікус уже претендує на статус краєвиду. Зрештою, рослина повертається до належних їй рутинних декорацій «мертвої натури». Але й тут не все так затишно, а в душовій кабіні дощить. Інтенсивна, чуттєва і дещо тривожна кольорова гама лише підсилює відчуття, що на цих картинах усе дещо на на своєму місці. Реальність «за Івановою» дивна, проте сексуальна» — розповiдають кураторки Лізавета Герман та Марія Ланько.

Виставка Люсі Іванової

Виставка Люсі Іванової

Відкриття 30 січня о 19:00

Виставка працюватиме з 30 січня по 5 березня.

Протягом цього часу відбудеться зустріч з художницею в форматі Naked Talk. Деталі події на сторінці у Facebook.

Люся Іванова народилася 1989 року в Дніпрі. 2009 року закінчила Дніпропетровський театрально-художній коледж, майстерню Г.Чернеги, а 2015 року — Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури у Києві.

Учасниця колективу художників “Монтаж”.

Живе і працює в Києві.

Комментарии