14 грудня у культурному центрі Києва, на вулиці Рейтарській, відкриється галерея сучасного мистецтва The Naked Room. І Styleinsider розповідає, що варто знати про неї і чому її відкриття неможливо пропустити.

Програма галереї створена незалежними кураторками Лізаветою Герман і Марією Ланько. Авторки великих виставкових проектів, «Що важливо» (Izone), Фестиваль молодих українських художників (Мистецький Арсенал), «Мистецтво українських шістдесятників» (Національний художній музей України) розробили довгострокову програму камерних персональних виставок найбільш цікавих художників і художниць, що працюють нині в Україні. Ці виставки є результатом близкого діалогу з їхніми авторами, й складаються у тривалий кураторский проект.

На думку кураторок галереї: «Ми визначаємо коло авторів галереї як «художників нашого покоління». Це дозволяє уникати обмежень щодо віку, приналежності до певних напрямків чи формальних прийомів. Ба більше, подібне визначення вказує на рівноцінну актуальність їхніх художніх практик, їхню інтелектуальну вкоріненість у сучасному світі. У цьому сенсі нашими сучасниками є і лауреат державної премії Павло Маков, і молода художниця Ольга Гайдаш. За всіх очевидних відмінностей їхнього мистецтва, професійних та життєвих досвідів для нас важливо те, що вони однаково гостро відчувають зв’язок із сьогоденням — нашим спільним часом — й однаково чуйно реагують на нього своєю практикою, кожний у свій власний спосіб».

TheNakedRoomTeam_Marianna_Mark_Maria_Liza

Отже, першою виставкою галереї стане експозиція двох фотосерій: «На межі» Олени Субач та «Львів – Божа Воля» В’ячеслава Полякова.

Олена Субач та В’ячеслав Поляков — одні з головних представників нової української фотографії, автори зі стрімкою міжнародною кар’єрою. Так, у 2017 Поляков представив персональний проект у рамках Foam Talent (Амстердам), публікувався у The British Journal of Photography та був відзначені нагородою Vienna Photobook Festival Award. Субач є лауреаткою престижної New East Photo Prize та учасницею численних фотографічних ярмарок та форумів. У листопаді 2018 вони увійшли до шорт-ліста премії Bird In Flight з колективним проектом. The Naked Room представляє першу персональну виставку художників в Україні.

poliakov_lviv_god_s_will_002

Олена та В’ячеслав мешкають, переважно, у Львові, проте предметом їхнього інтересу є не «культурна столиця», а її символічний антипод — українська провінція. Майже кожного вікенду художники вирушають у подорож до невеликого міста чи селища, де спрямовують свій погляд на місцеву візуальну мову. Єдиноріг пастельних кольорів із уживаних автомобільних шин, фрагмент фасаду будинку із білої цегли, у який любовно «вмонтований» наївний портрет коня, патерни на хустках і сукнях парафіянок, та нескінченні Діви-Марії наївного забарвлення складають цей чудернацький предметний світ народної та, здебільшого, анонімної образо-творчості. Об’єктиви Субач і Полякова вихоплюють ці твори із сірої буденності, проте не вдаються до глузування. Навпаки — вони із захопленням документують нову українську матеріальність.

subach_On_the_Edge_001

«Я захоплююся амбіціями креативного класу України, але дивуюся, як мало місця відведено сучасному мистецтву в суспільному житті українців. Ми відкриваємо The Naked Room у самомі центрі Києва і прагнемо зробити це місце максимально відкритим та видимим. Галерея є місцем, де ідеї та візії сучасних художників знайдуть свою вдячну аудиторію, колекціонерів та поціновувач. Чому Naked? Коли ти оголений, ти не можеш нічого приховати. Ти це є ти. Справжній. Неотесаний. Самобутній. Ані шкарпеток, ані годинника, ані парфумів. Неможливо прикидатися, неможливо сховатися. Я хотів би, аби The Naked Room стала місцем для чесної та безкомпромісної демонстрації нашої сучасної культури», — розповідає Марк Вілкінс, режисер та спів-засновник галереї.

poliakov_lviv_god_s_will_003

«В роботі над The Naked Room ми поєднуємо формат професійної галереї із власним уявленням про ідеальний міський простір. Наші двері відкриті з 8:00 до 23:00, в будь який час тут можна роздивлятися експозицію за кавою чи келихом вина, придбати витвір мистецтва або книгу. Ми також працюємо над лекторіем та кінопрограммою, і незабаром анонсуємо наші спеціальні події, які відбуватимуться між змінами експозицій. Ми назвали цей формат The Naked Statement. У різні місяці це будуть одноденні pop-up виставки, професійні portfolio review для художників, вечірки та наші знакові рисувальні сесії The Naked Portrait — можливість отримати індивідуальний портрет від улюбленого художника», — Маріанна Факас, директорка галереї.

subach_On_the_Edge_002

Цікаво, що в одному просторі з галереєю сучасного мистецтва також буде знаходитися The Naked Bar, створений командою гастроентузіасток Foodies, та книжковий корнер, який курує IST Publishing – українське видавництво, яке спеціалізується на перекладах актуальної теорії сучасної культури та нових працях місцевих авторок й авторів.

poliakov_lviv_god_s_will_004

«Наш курований книжковий корнер пропонує обрані видання про сучасне мистецтво, архітектуру, фотографію, дизайн, а також комікси. На наших полицях ви знайдете добірку книжок, журналів, фотокниг та артбуків з різних країн. На перший погляд наші книжки можуть видаватися вузькопрофільними та нішевими. А втім ми переконані, що всі вони — про наше життя та можливості його більш цінного й інтенсивного переживання. Ми будемо допомагати з вибором — особисто консультувати наших гостей та лишати до кожної книги записку з поясненнями, чому її варто прочитати», — засновники IST Publishing Анастасія Леонова, Катерина Носко, Борис Філоненко.

subach_On_the_Edge_003

«The Naked Bar — винна вітальня, яка є ще одним проявом нашого гастрономічного проекту Foodies. Ми пропонуємо гостям галереї коротке меню кавової класики та делікатні східні чаї, а також винну карту з нашими улюбленими позиціями, які будуть оновлюватися часто та за настроєм. Ми відкриватимемо двері щодня о 8:00 для ранніх пташок Рейтарської та працюватимемо до 23:00. А в окремі дні будемо запрошувати на дегустації та затишні зустрічі винних ентузіастів»,  розповідають засновниці Foodies Яна Жадан, Христина Скрипка.

Комментарии