Створення бренду меблів Kochut Wood розпочалося зі спільної мрії трьох братів — Романа, Юрія та Ігора, а згодом за допомогою наполегливої праці вона переросла у справу житття. Бренду вдається поєднувати у своїх витворах особливості  матеріалів, оригінальні ідеї та майстерність втілення. Засновники бренду розповіли Styleinsider, як від ювелірної справи вони прийшли до створення бренду, чому важливо мати гарну уяву і як за допомогою ручної праці меблі набувають власної історії.

SI: Як ви почали працювати з деревом?

Роман: Перший досвід роботи з деревом був, коли мені було приблизно 5 років. Він дуже запам’ятався, бо лишив великий шрам на лівій руці. В той час тато займався деревом, і ми з братами так само. Я щось пиляв в майстерні дома в гаражі, і сильно порізався, рану зашивали, а цей шрам — пам’ять про мої перші спроби роботи з деревом.

Стіл Медові соти дуб-1

SI: Чи пам’ятаєте ваші перші вироби з дерева?

Роман: Чітко пам’ятаю, що десь у 5-6-му класі дома був токарний станок по дереву, і тато навчив нас працювати на ньому. Це дуже сильно захопило, і саме в ці роки з’явились перші вироби — підсвічники та всілякі вазочки. Навіть досі є фото мініатюрного столику (близько 10 см в висоту) і табуреточок (біля 5 см в висоту). Цей набір і зараз зберігається у батьків вдома. Також ми робили катапульту, часто створювали щось типу арт-об’єктів. Під кінець школи почали займатісь реконструкцією і на якийсь час дерево відійшло на другий план.

Взагалі, наша основна діяльність — ювелірна справа. А до цього була і реконструкція, і фаєр-шоу… А відродження нашої столярної справи почалось тоді, коли ми захотіли зробити столи і вітрини в свій шоу-рум ювелірних виробів. Так як в нашого бренду є власна унікальна концепція, ми розуміли, що звичайні стандартні вітрини і столи не підходять. Ми хотіли дерево з художньою цінністю. Так прийшла ідея зробити стіл з епоксидною смолою. Це не наш винахід, але цей спосіб дуже підходив нам. На той момент купити чи замовити такий не було можливості, тому ми зробили його самостійно. Так нас затягнуло в проект, що отримав назву Kochut Wood.

Кавовий Стіл Магма Морений дуб Бурштинова апоксидна смола-1

SI: Ви створюєте вироби на власний смак або також працюєте на замовлення?

Юрій: І так, і так. На даний момент у більшості випадків ми створюємо вироби на власний смак, реалізовуючи ідеї у дизайні столів та картин (їх зовсім не робимо на замовлення). В майбутньому також плануємо притримуватись цієї концепції — створювати речі в єдиному екземплярі або в дуже обмеженій кількості.

Кавовий стіл Санторіні Каліфорнійський клен Лазурна апоксидна смола-1

SI: Які саме вироби можна замовити у Kochut Wood?

Роман: Журнальні та обідні столики, барні стійкі, дерев’яні годинники та панно. За стільці, кресла, дивани та інше ми поки що не беремось — хочемо досягти максимального професіоналізму в цій вузькій сфері.

SI: З якими породами дерева ви працюєте?

Ігор: Ми працюємо, перш за все, з твердими породами дерева. Вони вважаються більш цінними, бо не так старіють. Наприклад, дуб, горіх, клен — наші улюблені породи. З дорогоцінних порід працюємо з екзотичними варіантами — морений дуб, американський горіх. Поки не почнеш роботу з деревом, важко пояснити різницю між простим, цінним та дорогоцінним деревом. Це дійсно помітно і відчутно, але тепер я розумію, наскільки мало в наших оселях натурального дерева. Всі звикли бачити ДСП або шпон, і це не порівняти з тим, яку енергетику несе масив навіть простого дуба.

ррр

SI: Ви шукаєте унікальні екземпляри дерева для ваших виробів?

Роман: Я би так не сказав. Ми, скоріше, шукаємо те, що хочемо побачити для конкретної ідеї, тому важливо мати гарну уяву. Було декілька дуже цікавих зразків, які просто зрізали комунальники у парку, а ми забрали додому і зробили з них вироби.

Журнальний стіл Санторіні Каліфорнійський клен Лазурна апоксидна смола-2

SI: Скільки часу у середньому ви витрачаєте на один виріб?

Роман: Важко порахувати, бо іноді декілька проектів робиться одночасно. В середьному на один стіл йде півтора-два місяці, і це пов’язано з технологічними особливостями роботи з епоксидною смолою. Ми притримуємось концепції ручної праці і не хочемо механізуваті процеси, бо тоді речі втрачають власну унікальну історію.

ььььь

SI: Наскільки велика команда Kochut Woods?

Роман: На даний момент окрім нас, трьох братів, є ще четверо помічників, без яких було б дуже важко. Іноді буває, що потрібно тількі четверо, щоб перенести стіл.

Кочут

Ігор, Роман та Юрій Кочут

SI: Що схожого та відмінного між роботою з деревом та ювелірними прикрасами?

Роман: Так само, як коли працюєш з недорогоцінним матеріалом, як то, наприклад, мідь чи латунь, а потім дізнаєшся, що таке працювати із сріблом і золотом. Відчутно різницю роботи з простим, цінним і дорогоцінним деревом. Це природний, теплий матеріал. Сама робота відрізняється, але в нас подібний підхід до якості, бачення готового виробу. І ми ставимо до наших виробів з дерева такі самі високі стандарти якості, як і до ювелірних прикрас.

У роботі з деревом у нас більші габаратити, більше пилу (посміхається). Але робота з ювелірними прикрасами більш відповідальна, бо можна одним невправним рухом сколоти смарагд вартістю в кілька тисяч доларів. В столярці можливо і таке, але це набагато менш ризиковано.

Сайт

Facebook

Instagram

Комментарии