Проект «Європейський вимір» був започаткований  Музеєм Ханенків ще у 2012 році. Однією з його основних цілей стала популяризація європейської культурної спадщини, що зберігається в музеях України. У контексті проекту вже пройшли виставки «100 шедеврів» (твори європейського живопису з дев’яти міст України, 2012) та «Скарби баронів де Шодуар» (європейський живопис з Житомирського краєзнавчого музею, 2014). Тому виставка «Малярство польське» стане вже третьою у цьому циклі.

Твори, що будуть експоновані на виставці, належать Львівській галереї мистецтв, утворюючи найціннішу в Україні збірку польського живопису 18 – початку 20 століття. До того ж, колекція ще жодного разу не була презентована ані в Києві, ані в будь-якому іншому місті України.

Серед полотен, які будуть представлені на виставці, роботи таких відомих серед колекціонерів та поціновувачів східноєвропейського живопису майстрів як Ян Матейко, Яцек Мальчевський, Генрик Семірадський, Ольга Бознанська, Владислав Бакалович, Войцех Коссак, Юзеф Мегоффер. Тож тепер у їх таланті буде змога переконатися і у широкого кола українських глядачів.

Серед  полотен,  презентованих на  виставці «Малярство польське», присутні добірні зразки різних течій живопису, таких як романтизм, реалізм, академізм,символізм, імпресіонізм та різні течії модернізму. Більшість із цих польських митців були випускниками німецьких, австрійських, паризьких художніх шкіл та академій, ставши живими прикладами справжнього космополітизму та універсальності мистецтва. Але водночас, їхні твори стали справжнім візуальним втіленням  польської національної ідентичності.

Виставка діятиме з 15  червня по 3 вересня 2017 року.

Відкриття експозиції відбудеться 14 червня о 17:00. Вхід на відкриття вільний.

Комментарии