У своїх колекціях Яся Хоменко не соромиться прислухатися до власних емоцій та реакцій, гармонійно поєднуючи два світи — реальний та фантазійний. Разом із Styleinsider дизайнер та засновник бренду RCR Khomenko згадує, як саме починались її відносини з модою та одягом взагалі,  пояснює, чому виступає за апсайклінг і проти масовості та несвідомого споживання, а також зізнається в любові експресії, абсурду та хаосу.

яся хоменко

SI: Ви – випускниця факультету дизайну КНУТД. Як ви оцінюєте рівень освіти в Україні саме за вашим напрямком?

Яся: Ой… Після нашого університету у мене взагалі відпало бажання вчитись. Важко з чимось порівнювати, оскільки іноземної освіти у мене нема, але КНУТД залишив осад безнадійності. Плюси є в деяких вчителях і друзях, які змушують тебе розвиватись. Все інше —  мінуси: студенти в групі, байдужість більшості викладачів та  апатійний автоматизм, застаріла програма викладання…

SIЧи є в вас бажання продовжити навчання?

Яся: Ні, не хочу більше вчитися. Я і до цього ніколи не була фанатом навчання. Хіба що отримувати новий досвід в роботі.

SIЯкою була ваша перша колекція?

Яся: Якщо не враховувати дипломну ганьбу, то першою колекцією була капсула за мотивами творчості Рахманінова. Сергій Васильович просто вдало дав по голові в один час, і тоді мені навіть здалось що все створилось якось навіть і без моїх особливих зусиль. Саме тоді я в повному обсязі розсмакувала знахідками з київських барахолок, в асортименті яких були як старі оббивки від стільців, так і вишиті вручну наволочки. Цю колекцію мені допоміг представити Hаrper`s Bazaar, в фінал конкурсу якого я тоді якраз і вийшла.

RCR KHOMENKO

SIВаші колекції трохи нагадають мультфільми. Звідки любов до усього казкового?

Яся: Мабуть справа в моєму ескапізмі. Скільки себе пам’ятаю – постійно знаходжусь десь далеко від реальності. Подобається створювати свій світ зі своїми законами. В цьому дуже надихають відповідні візуальні та літературні джерела.

SIЯким би ви створили свій ідеальний (фантазійний) світ?

Яся: Мені завжди хотілося щоб було велике різноманіття істот на інтелектуальному та культурному рівні людей (якщо можна так сказати) для більш експериментальної взаємодії. І щоб було багато приємного абсурду в щоденному житті.

SIЧи мають обличчя, які ви використовуєте у своїх колекціях, прототипів у реальному житті?

Яся: Це швидше обличчя з моєї уяви. Я в цьому плані більш експериментую зі своїми емоціями та реакціями.

яся хоменко

SIСкільки людей зараз в вашій команді?

Яся: Зараз у команді 5 чоловік — асистентка, SMM-щиця, копірайтерша, стилістка та бізнес-консультантка.

SIРозкажіть про матеріали, з якими и працюєте?

Яся: Я працюю швидше в сфері апсайклінгу – це пряме перевтілення речей в інші речі, без занурення в тонкості переробки сировини. Для мене це не лише вдалий хід та незаймана ніша – це єдиний зрозумілий та прийнятний варіант роботи. З самого дитинства моя шафа не знала нових речей, можна сказати що я виросла в кулуарах Сінного ринку. Робота зі шторами та скатертинами, перешивання крутих готових речей – це просто наче частина мого ДНК. Ці знахідки мене дуже надихають, іноді навіть самі диктують тему колекції або конфігурацію лекал. Для мене це також маніфест проти бездумного штампування навіть крутих дизайнерських речей, проти масовості та несвідомого споживання.

_0506

SIЧи є у вас табу стосовно дизайну одягу?

Яся: Я не використовую шкіру, хутро. А ось вульгарність може бути класною (як у Міши Коптєва).

SIВам ближче робити презентації або покази для нових колекцій?

Яся: Дивлячись яка тема колекції. Інколи статика моделей ідеально передає мою ідею. Інколи ж без «дефіле» не обійтись.

SIЯким ви бачите ваш ідеальний показ?

Яся: Ідеальний показ був би як квест, розкиданий по всьому місту! І тільки в Києві. Інші міста я не визнаю.

RCR KHOMENKO

SIЯка вона — дівчина, що носить речі від Ясі Хоменко?

Яся: Якби я зібрала всіх своїх клієнтів до купи – була б дика солянка. Мені подобається, що деякі речі, які я роблю (зокрема сорочки в колаборації з Наташою Ісуповою) знайомлять мене з людьми, в гардеробі яких крім чорного кольору нічого не знайдеш.

SIЩо вас найчастіше надихає?

Яся: Продукти культури – музика, фільми, художні твори. Дуже на мене свого часу вплинула «Аліса в країні чудес», хоча назвати книгу улюбленою я не можу. Подобається експресія в усіх сферах життя. І абсурд, звісно!!!

яся хоменко

SIВ якій атмосфері вам подобається працювати?

Яся: В атмосфері повного хаосу (візуального, звукового та вербального).

SIЩо було на вашому мудборді під час створення нової колекції?

Яся: Різноманітні секти, релігійні групи. Також стародавня символіка і портрети Марії Деві Христос.

SIЧим ви займаєтесь у вільний час?

Яся: У вільний час я ходжу в філармонію, проводжу час із сім’єю та стараюсь просто відпочивати. Драйву, тотальних веселощів, диких емоційних перепадів і всілякого іншого емоційного хламу мені вистачає і в майстерні.

яся хоменко

Автор статті: Капцова Катерина

Фотограф: Анна Некрасова

Макіяж: Анна Нілогова

Комментарии