З 15 по 20 червня в українській столиці проходить Kyiv Art Week. Тиждень мистецтва, відомий міжнародний формат, об’єднав виставкові музейні і галерейні проекти, галерейний форум та конференцію за участі міжнародних експертів.

Понад 15 арт-локацій чекають на киян протягом 5 днів – об’єм надзвичайний, враховуючи, що тільки експозиція у галерейному просторі D12 займає понад 3000 кв.м. При чому мистецтво на Kyiv Art Week є на будь-який смак: від геніїв класики до зірок сучасності, від молодого покоління українських художників до всесвітньо відомих зарубіжних імен.

«Одна з головних задач Kyiv Art Week – познайомити киян і гостей міста з мистецтвом у комплексному форматі, – говорить куратор проекту Євген Березницький. – Для їхньої зручності ми склали культурний маршрут центром столиці, що вперше об’єднав понад 15 арт-локацій – музеї, галереї та виставкові простори. Особлива окраса Kyiv Art Week – колекція Національної галереї сучасного мистецтва Грузії, куратором якої є всесвітньо відомий мистецтвознавець Чарльз Меревезер. Я з гордістю запрошую всіх до Мистецького Арсеналу, який також доєднався до програми Kyiv Art Week і став майданчиком для грузинської колекції».

Відправною точкою Kyiv Art Week стане міжнародний галерейний форум, що розташується на трьох поверхах арт-холлу D12. На глядачів чекають проекти від 20 галерей з різних країн а також виставка приватних зібрань сучасних українських колекціонерів, у тому числі, колекції Ігоря Воронова, №1 у топ-30 українських колекціонерів за версією Forbes.  Офіційне відкриття форуму відбудеться 15 червня о 19.00.

Важливою точкою Kyiv Art Week є Київський національний музей російського мистецтва (Терещенківська, 9), який представляє одразу дві експозиції: виставку із закритих фондів музею «Сади Срібного століття», присвячену Михайлу Врубелю, і приватну колекцію Давида Сігалова, яку відомий лікар-педіатр збирав понад 50 років і заповів музею. Неподалік, у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, відбувається виставковий і освітній проект Art&Science в рамках якого фахівці музею розгадали таємниці 18 робіт, які раніше ніколи не експонувалися.

В червоному корпусі Національного університету ім. Т.Г.Шевченка 16 червня пройде Міжнародна конференція «Культурна стратегія міста». Участь у ній візьмуть Чарльз Меревезер – куратор Сіднейської Бієнале-2006, Яра Бубнова – куратор Маніфеста-4, Бенуа Пом’є – інспектор Міністерства культури і комунікацій Франції, а також інші спікери і міжнародні експерти.

У Музеї історії Києва (Богдана Хмельницького,7) глядачі зможуть побачити куртаторський проект Андрія Сигунцова “Мене тут немає”, присвяченй молодому андерграундному мистецтву, а також спецпроект ірландського митця Роберта О’Коннера «Numbers from the Village».

Окрім того, в рамках першого київського Тижня мистецтв провідні галереї міста представляють спеціальні виставкові проекти: Shcherbenko Art Centre (персональний проект Ярослава Присяжнюка «Краєвид: ілюзії»), Karas Gallery,Vozdvizhenka Arts House (персональний проект Сергія Браткова «Саша»), Bereznitsky Aesthetics (проект Юрія Сивіріна «Night Tales»), Stedley Art Foundation, Dukat Gallery («Стан речей». Павла Макова) та ін.

У рамках Kyiv Art Week музеї працюватимуть за своїм звичайним тарифом.

Комментарии