Всі видатні особистості з чогось починали: хтось з вдалого вислову, хтось з цікавих нот, хтось з швидких кроків, а дехто з ліній та ескізів. Саме про останніх я хочу розповісти більше. Це категорія, якщо можна таку виділити, дизайнерів. Хто такий Дизайнер? Це натура творча, яка відчуває тілом  і душею, чого потребує соціум і втілює це в одязі. Дизайнер — це людина, яка відчуває тенденції та модні напрями дуже чуйно, на рівні молекул.

В сучасному світі стати дизайнером може будь-хто, за наявності художнього таланту та матеріальної бази на пошиття одягу. Проте, колись, коли модна індустрія тільки починала набирати шалений темп, це було важче, через відсутність ресурсів, наявність осудження та нерозуміння оточуючих. Та все ж, ми можемо говорити про людей, які творили і стали легендами в цій сфері.

Один з найвидатніших дизайнерів сучасності — Александр МакКуин. Стартом кар’єри дизайнера була робота в ательє Севіля Роу, де він шив за індивідуальними замовленнями чоловічі костюми для представників вищого світу. Свою першу колекцію McQueen випустив 1993 році в Лондоні.

перші колекції

перші колекції

Ще один з найвідоміших сучасних дизайнерів, про якого йтиметься далі, це – Марк Джейкобс. Початком кар’єри Марка в модній індустрії стала його робота продавцем в авангардному нью- йоркському бутику одягу Charivari.

В 1986 році, спільно з Onward Kashiyama USA, Inc., Марк випускає свою першу колекцію під іменем Marc  Jacobs label.

перші колекції

перші колекції

Відомий епатажний дизайнер Джорж Гальяно розпочав шлях дизайнера влаштувавшись на роботу в Національний театр, поєднуючи роботу із навчанням у престижному Коледжі Мистецтва і Дизайну св. Мартіна. За фінансової підтримки Джоан Бурштейн, Гальяно зміг представити дебютну колекцію на Британському Тижні високої моди.

Об’єднавшись з дизайнером капелюхів Стівеном Джонсом, Гальяно потішив публіку свіжим поглядом на світ високої моди, хоч і дуже неоднозначним. Так, перед показом колекції він облив всіх моделей водою і у такому вигляді випустив їх на подіум. Загалом, перша його колекція була дуже епатажна, як і сам дизайнер одягу.

перші колекції

перші колекції

Не тільки чоловіки впроваджували правила в модну індустрію. Видатний, і особисто один з моїх найулюбленіших, дизайнер — Вивьен Вествуд. Її сміливість та епатажність вражає, адже виходить за рамки зрозумілого, та показує моду в новому світлі. Перша колекція дизайнерки «Пірати» продемонструвала, що мода може бути не тільки елегантною та класичною, а й епатажною та яскравою.

перші колекції

перші колекції

Автор статті: Юлія Грушецька

Комментарии