В очікуванні літа ми часто перебираємо гардероб, переглядаємо фото з минулої відпустки та згадуємо замріяне дитинство. Щоб вловити настрій і ще краще налаштуватись на літню хвилю — дивимось затишне й ненав’язливе кіно.

“Канікули месьє Юло”, Жак Таті, 1953, Франція.

юло

Життєрадісного листоношу на велосипеді (“Школа поштарів” 1947, “Святковий день” 1949) Таті поміняв на дивака з трубкою, який став його постійним героєм. Цей фільм — кумедні курортні історійки від незграбного і мовчазного Юло, будь-яка дія якого заважає людям навколо, хоча насправді розбавляє невимушеністю їхнє прісне існування.

Ерік Ромер: “Коліно Клер” 1970, “Полін на пляжі” 1983, “Зелений промінь” 1986, “Літня казка” 1996, та ін.

ерік ромер

Загалом Ромер — режисер літнього настрою. У більшості його замальовок моральні колізії відтіняють запал розпеченого міста, або всім заправляють курортні сюжети. Фільми Ромера — комедії з гірким осадом, але їхня меланхолійність завжди перемагається життєствердністю.

“У липні”, Фатіх Акін, 2000, Німеччина.

у липні

Ранній фільм Акіна — це фільм-мандрівка, романтична історія і культурний мікс. Не така багатошарова, як “Соліно” чи “На краю неба”, стрічка вирізняється номадичною легкістю та іронією.

“Усі решта”, Марен Аде, 2009, Німеччина.

Birgit Minichmayr, Lars Eidinger

На противагу попередньому фільму, тут літо — не час закоханості, пригод і співпадінь, а період випробувань для молодої пари. Аде намагається відтворити на екрані ключові складності сучасних стосунків, ситуації до того знайомі, що іноді стає незручно. Актори своїми рухами й діями так влучно складають докупи частинки-епізоди, уламки спогадів і передчуттів — що глядачеві може здатися, що він сам всередині цієї кризової картинки, цих сумних і втомлених канікул.

“Медузи”, Шира Геффен та Едгар Керет, 2007, Ізраїль.

медузи

Пляж Тель-Авіва об’єднає три проникливі жіночі історії, зв’язавши долі різних, але однаково в чомусь самотніх героїнь. Дитячі травми і дорослі розчарування — візуалізовані поетичним письменницьким поглядом, де кульмінацією стає вірш-сповідь і вірш-послання про те, як воно — бути корабликом у пляшці.

Автор статті: Анастасія Осипенко

Комментарии