Що може підкреслити весняний настрій краще, ніж перегляд по-хорошому наївних романтичних мюзиклів? Золота ера Голлівуду залишила десятки шедеврів, комедійних сюжетів із ніжними історіями та запальними музичними номерами. Кожен фільм усміхне вас, розчулить і змусить підтанцьовувати.

“Парад кохання” (США, 1929)

парад кохання

Перший звуковий фільм Ернста Любіча відрізнявся від решти ранніх мюзиклів витонченістю стилізації та європейським присмаком. Серед американських закулісних мелодрам і зафільмованих водевілей — оперетковий гумор і грація персонажів Любіча були і залишаються чимось особливим, привабливо ностальгійним. А екранна пара Моріса Шевальє та Джанет МакДональд надовго закріпили місце перших зірок класичного мюзиклу.

“Веселе розлучення” (Марк Сендріч, США, 1934)

веселе розлучення

Перший фільм, де дія зосереджена навколо Фреда Астера і Джинджер Роджерс. Неймовірна музична пара, що танцювала степ так, як не міг ніхто інший, — на екрані експериментувала, змішувала джаз із балетом та відтворювала постановки, які ставали класикою жанру. Повторювана з фільму до фільму любовна історія у виконанні Фреда й Джинджер завжди виглядала свіжою і винахідливою, тож не захопитись їхніми рухами, не закохатись у пісні і не розтягнути кіно на цитати — просто неможливо.

“Уся банда на місці” (США, 1943)

уся банда на місці

Хореограф Басбі Берклі — безперечно, один із стовпів американського мюзиклу, який вражав глядачів сміливим розмахом феєричних постановок. У ранньому кольоровому фільмі “Вся банда на місці” масштабне дійство поєднується з камерною ліричною історією. Всі умовності жанру збережені: інтрига заплутаних стосунків, перипетії клубного закулісся, порозуміння через пісні — але все передбачуване і очевидне ніколи не стає нудним у такому вибуховому музичному міксі.

“Співаю під дощем” (Джин Келлі, США, 1952)

співаючи під дощем

Хрестоматійна стрічка, що ніби підсумувала розквіт американського мюзиклу та вплинула на безліч кінематографістів, що запозичували елементи фільму в найнеочікуваніші способи. Традиційний романтичний сюжет — у сценах, які довго не забуваються.

Автор статті: Анастасія Осипенко

Комментарии